Veřejná dražba - k dispozici

Objekt školy s pozemkem v Jistebníku, ok. Nový Jičín

Nejnižší podání:
2 500 000,- Kč
Dražební jistota:
750 000,- Kč
Číslo zakázky:
A18-001611
Okres:
Nový Jičín
Obec/městská část: Jistebník.

Kontakt na makléře

Martin Bohoněk
tel.: 724 065 864

Detailní informace

Elektronická dražba objektu školy s pozemky v Jistebníku, okres Nový Jičín.

Odkaz na dražební vyhlášku

Termíny prohlídek

1. prohlídka: 22.05.2018 v 13.00 hod.
2. prohlídka: 05.06.2018 v 09.00 hod.

Technické informace

Užitná plocha: 1800 m2
Zastavěná plocha: 807 m2
zastavěná plocha a nádvoří: 807 m2
ostatní plocha, zeleň: 2764 m2
Kategorie:administrativní budovy
jiné stavby

Přílohy

Dražební vyhláška [*.pdf, 247 kB]
znalecký posudek [*.pdf, 2092 kB]
Dodatek č. 1 k DV [*.pdf, 115 kB]
Oceňovaná nemovitost se nachází v zastavěné části obce Jistebník, okr. Nový Jičín, v širším centru obce. Okolní zástavbu tvoří především objekty rodinných domů. Jedná se o klidnou, ničím nerušenou lokalitu. Přístup a příjezd k oceňované nemovitosti ješ přímo z veřejné asfaltové komunikace – pozemku parc. č. 392/1 (ostatní plocha – ostatní komunikace, ve vlastnictví obce Jistebník), nebo také z pozemku parc. č. 1416 (ostatní plocha – ostatní komunikace, ve vlastnictví obce Jistebník). Objekt č.p. 230 a pozemky parc. č. St. 235 a 289/2 spolu tvoří jednotný funkční celek. Vzdálenost k nájezdu na dálnici D1 je od oceňované nemovitosti 4 km. Autobusová zastávka v obci je vzdálena cca 350 m.
Objekt Jistebník č.p. 320, občanská vybavenost – součást pozemku parc. č. St. 235 – jedná se o objekt školy. Objekt je částečně podsklepen, má členitý půdorys se zastavěnou plochou 807 m2. Část objektu má tři nadzemní podlaží, menší část dvě nebo jedno nadzemní podlaží. Střecha je šikmá valbová s půdními prostory. Dle získaných informací se jedná o předválečný objekt, stáří cca 80 let. Objekt je celkově ve velmi zanedbaném technickém stavu. Běžná údržba dlouhodobě není prováděna, rekonstrukce neprováděny. V současné době není objekt užíván. Prvky krátkodobé životnosti (instalace, podlahy, dveře, okna, omítky atd.) jsou velmi poškozené. Vnitřní a vnější omítky poškozené (místně opadlé, plísně), poškozené krytiny podlah (z části demontované), nefunkční nebo chybějící vnitřní instalace (elektro, voda, odpady), z části demontováno vytápění, zbylá část vytápění je nefunkční, poškozeny jsou okna a dveře, poškozeny jsou zbylá vybavení soc. zařízení. Hlavní konstrukce objektu (základy, zdivo, stropy) jsou bez zjevných závad. Celková zastavěná plocha objektu je 807 m2. Podlahová plocha je cca 1 800 m2.
Svislé nosné konstrukce jsou zděné, stropy s rovnými podhledy, střešní krytina plechová, klempířské prvky z pz. Plechu, podlahy jsou betonové nebo dřevěné palubové s PVC, okna dřevěná, dveře dřevěné v kovové zárubni. Objekt je napojen na veřejné ing.sítě – vodu, elektro, kanalizaci. V místě je možné napojení na plyn.
Na oceňované nemovitosti vázne omezení – věcné břemeno zapsané na LV č. 982 ve prospěch obce Jistebník.
Dle předložené smlouvy o věcném břemeni se jedná o umístění hodin na střeše a v podkroví objektu (hodiny jsou ve vlastnictví obce Jistebník) a v právu přístupu k nim. Toto věcné břemeno nemá dle názoru znalce vliv na stanovenou cenu obvyklou.
Oceňované pozemky - jsou mírně svažité, tvoří s objektem č.p. 230 jednotný funkční celek. Pozemky jsou oploceny. Na nezastavěné části pozemků se nacházejí trvalé porosty.
Rekapitulace ploch:
celková plocha pozemku 3 571 m2 z toho 807 m2 je zastavěná plocha (cca 23%);
celková podlahová plocha objektu: 1 800 m2.


Jsme jeden z největších dražebníků (nejen) realit v České republice.

Buďte v obraze! Zadejte svůj e-mail a my Vás budeme informovat o nově zařazených nabídkách a aktuálních dražbách:

* - povinné položky