RD 4+1 s pozemky v Razové, okr. Bruntál

Cena

Nejnižší podání:
2 850 000 
Dražební jistota:
300 000 
Druh dražby:
elektronická

Informace o nabídce

Číslo zakázky:
A22-000006
Datum dražby:
9.3.2023

Lokalita:

Region:
Moravskoslezský
Obec:
Razová
Ulice:
Č. domovní / č. orientační:
13

Kontakt

Jméno:
Karin Satoriová
Telefon:
E-mail:
  • Popis nabídky
  • Technické informace
  • Kontaktní formulář
  • Dokumenty ke stažení

Elektronická dražba zde.

Místopis

Obec Razová se nachází asi 9 km jihovýchodně od města Bruntálu. Leží v nadmořské výšce 500 až 600 m.n.m. v blízkosti přehrady Slezská Harta. V obci žije cca 542 obyvatel. V obci se nachází základní a mateřská škola. Rovněž se zde nachází komunitní bydlení pro seniory. Do obce zajíždí autobusová linka, nejbližší vlakové nádraží je v Bruntále. V obci se dále nachází prodejna potravin, restaurace, kostel sv. Michala, hřbitov, obecní úřad a pošta.

 

Rodinný dům č. p. 13

Jedná se o samostatně stojící rodinný dům zděné konstrukce, který je částečně podsklepený s jedním nadzemním podlažím, částečným podkrovím a sklonitou střechou. V domě se nachází jedna bytová jednotka o velikosti 4 + 1. Hlavní bytový prostor se nachází v prvním nadzemním podlaží a z části v podkroví. Stavba rodinného domu byla vybudována přibližně před sto lety. Přibližně v roce 2003 proběhla celkové rekonstrukce.

Na objekt navazuje hospodářská část.

Základy jsou betonové, nosná konstrukce je zděná z pálené cihly tl. stěn cca 450 mm. Krov je dřevěný sedlový. Střešní krytina je z pozinkovaného plechu. Fasáda je nezateplená s vrchní strukturální omítkou, klempířské konstrukce jsou z pozinkovaného plechu. Stropy jsou dřevěné trámové. Vnitřní omítky jsou vápenné štukové. Vnitřní obklady jsou keramické v koupelně, kuchyni a WC. Okna jsou dřevěná typu euro s izolačním dvojsklem. Povrch podlah tvoří plovoucí podlahy a keramická dlažba. Vnitřní dveře jsou dřevěné plné a částečně prosklené do dřevěných zárubní. Elektroinstalace je světelná i motorová. Rozvod vody je studené a teplé v plastovém potrubí. V kuchyni je kuchyňská linka se sporákem na PB. V koupelně je vana a umyvadlo. WC je samostatné typu kombi. Vytápění je ústřední s elektrokotlem a kotlem na tuhá paliva. Ohřev teplé vody zajišťuje elektrický bojler. Splaškové vody jsou svedeny do septiku.

Dům je napojený na veřejný vodovod, septik a elektrickou energii. U domu se nachází hospodářská budova ( samostatně oceněná ). Objekt rodinného domu je oplocený. Z venkovních úprav jsou zde dále zpevněné plochy, plotová vrata a plotová vrátka.

Celkově je objekt v dobrém technickém stavu.

 

Hospodářská budova

Jedná se o vedlejší stavbu charakteru hospodářské budovy, která přímo stavebně navazuje na hlavní objekt rodinného domu. Objekt je dřevěné konstrukce s dřevěným opláštěním. Krov je dřevěný sedlový, krytina je z pozinkovaného plechu. Klempířské konstrukce jsou úplné z pozinkovaného plechu. V objektu je elektroinstalace. Okno je jednoduché a dveře dřevěné. Podlaha je betonová.

Objekt je v průměrném technickém stavu se základní technickou údržbou.

 

Studna - jedná se o vrtanou studnu s elektrickým čerpadlem. Voda z vrtu zásobuje objekt pitnou vodou.

Studna II - jedná se o kopanou studnu s betonovým poklopem, která má užitkovou vodu a slouží k zálivce zahrady.

 

Pozemky tvoří jednotný funkční celek se stavbou rodinného domu a stavebním pozemkem.

 

PROHLÍDKY:

  1. prohlídka 11. 02. 2023 od 11.00 hod.
  2. prohlídka 18. 02. 2023 od 11.00 hod.

Sraz všech zájemců o prohlídku je ve shora uvedené době před budovou- RD č. p. 13, Razová (GPS souřadnice: 49°57'17.25"N, 17°32'49.02"E). Dražebník je oprávněn před zahájením prohlídky předmětu dražby požadovat prokázání totožnosti zájemců.

Kategorie: rodinné domy
Zastavěná plocha a nádvoří: 331
Zahrada: 2134
Užitná plocha: 160
Kontaktní formulář
Typ Název Velikost Stáhnout
300,2 KiB
726,0 KiB