Rekreační objekt s pozemky, k.ú. Desná III, okr. Jablonec n. N.

Cena

Nejnižší podání:
15 000 000 
Dražební jistota:
700 000 
Druh dražby:
elektronická

Informace o nabídce

Číslo zakázky:
A22-000005
Datum dražby:
14.6.2023

Lokalita:

Region:
Liberecký
Obec:
Desná III
Ulice:
Mlýnská
Č. domovní / č. orientační:
785

Kontakt

Jméno:
Karin Satoriová
Telefon:
E-mail:
  • Popis nabídky
  • Technické informace
  • Kontaktní formulář
  • Dokumenty ke stažení

Elektronická dražba zde.

Budova rekreačního střediska č.p. 785

Jedná se o třípodlažní, částečně podsklepenou budovu provozovanou v minulosti pod názvem „Penzion Černá Říčka“. Byla využívána jako rekreační zařízení a školicí středisko VŠB, a pronajímána i pro veřejnost. Objekt je přístupný z veřejné komunikace ulice Mlýnská. Na nádvoří rekreačního objektu se nachází zpevněné plochy určené především pro parkování (cca parkovacích 18 míst), a dále sportovní hřiště s betonovým povrchem. Zázemí budovy dále tvoří zastřešené otevřené garážové stání (cca 2 parkovací stání) a uzamykatelný, zastřešený, skladovací prostor. Na pozemku parc.č.1406 je umístěn další menší, skladový objekt, který není samostatně zapsán do KN. Objekt se nachází v rozsáhlém chráněném území. Součástí objektu je i přístavba terasy situované na západní straně budovy, která byla v rámci rekonstrukce opláštěna a tvoří s budovou jeden celek. Na východní straně budovy je k hlavní části budovy napojen trakt, který tvoří hlavní vchod do budovy. Objekt se nachází ve velmi svažitém terénu. Celková kapacita ubytování reakčního objektu je 48 osob, v celkem 13 pokojích a bytem správce. Budova je hodnocena v energetické třídě – G. Vytápění objektu je ústřední a je zajištěno dvěma plynovými kotly, každý o výkonu 28 kW, vč. přípravy TUV. Plynové kotle jsou napojeny na venkovní (vlastní) zásobník propan-butanu, který je umístěn na západní straně objektu. Objekt je napojen na elektro, vodu a kanalizace je řešená pomocí vlastní ČOV. V části objektu se nachází VZT a zabezpečovací systém, který ke dni ocenění není funkční. Dle předložených podkladů byla budova postavena v roce 1953 na základech původního objektu z konce 19. stol, s tím, že v roce 2010 byla provedena rekonstrukce budovy do současné podoby. Ke dni ocenění je objekt bez využití, a to po dobu 1 roku, objekt je po tuto dobu nevytápěný. V r. 2010 proběhla rekonstrukce objektu, kde byla provedena nová elektroinstalace, topení, voda, přestavba pokojů, WC a opláštění terasy. V r. 2015 byl instalován nový zásobník na vodu. Stavebně-technický stav je ke dni ocenění dobrý, provádí se záchovná údržba, pouze v suterénu domu se vyskytují na vnitřních zdech známky vzlínající vlhkosti. Podzemní podlaží není izolované proti vodě, což má za následek vztlak podzemní vody do nosných konstrukcí budovy – základů a obvodových stěn.

 

POZEMKY

Dle platného ÚP je pozemkový celek rekreačního střediska situován v zóně ploch občanského vybavení – komerční zařízení malá a střední a z části v zóně ploch smíšeného nezastavěného území – zemědělské, přírodní.

Samostatný pozemek parc.č.1421, umístěný mimo funkční celek severovýchodně přes ulici Polubenskou, je ke dni ocenění bez využití, svažitý, porostlý vzrostlým, trvalým porostem, dle ÚP je umístěn v zóně ploch smíšeného nezastavěného území – zemědělské, přírodní. 

 

VÍCE VE ZNALECKÉM POSUDKU.

 

PROHLÍDKY:

  1. prohlídka 03. 06. 2023 od 13.00 hod.
  2. prohlídka 04. 06. 2023 od 10.00 hod.

Sraz všech zájemců o prohlídku je ve shora uvedené době před budovou ul. Mlýnská č. p. 785, Desná III (GPS souřadnice: 50°46'44.12"N, 15°19'58.72"E). Dražebník je oprávněn před zahájením prohlídky předmětu dražby požadovat prokázání totožnosti zájemců.

Kategorie: komerční prostory
Užitná plocha: 794
Kontaktní formulář
Typ Název Velikost Stáhnout
340,9 KiB
3,5 MiB